skip to main content
Shadow

Brunson, Alane Principal
Johnson, Brenda Assistant Principal
Mixson, Rob Assistant Principal

Adams, Jody Resource Specialist
Battey, Cassie 6th Grade/Science
Bedsole, Jessica Kindergarten
Black, Ashley Second Grade
Bowden, Angie Media Specialist
Bryant, Jill Second Grade
Bulger, Sharon Resource Specialist
Caldwell, Anna Fifth Grade
Castleberry, Lynn 6th Grade/Math
Chavers, Dianne Third Grade
Clanton, Christy Kindergarten
Clark, Amber Third Grade
Clarke, Allyson Preschool
Cross, Lindsey Resource Specialist
Cross, Tammy Second Grade
Daniels, Jessica Fifth Grade
Davis, Shanna Library Paraprofessional
Dutton, Mary First Grade
Foley, Magen Fifth Grade
Godwin, Lori Third Grade
Gorum, Kayla Kindergarten
Hardy, Julie First Grade
Harper, Bridget First Grade
Harwell, Ragan Fourth Grade
Hogg, Mallory Special Education
Howell, Annie Resource Specialist
Hutto, Amanda Fourth Grade
Jackson, Robert Physical Education
Jordan, Jenny Resource Specialist
King, Monica Second Grade
Kuhn, Gina Resource Specialist
Lee, Bonnie Kindergarten
Majors, Jennifer 6th Grade/Reading
McKinney, Tammy First Grade
McQuay, Matthew 6th Grade/Social Studies
Mims, Natalie Fourth Grade
Moore, Beverly Second Grade
Morgan, Jeanne Kindergarten
Mount, Elisa Counselor
Padgett, Alexa Preschool
Page, Shae Kindergarten
Pass, Karen Title I and ELL
Pearce, Stephanie Third Grade
Peek, Barbara Gifted Education
Pennington, Courtney Fourth Grade
Pouncey, Sherry Kindergarten
Powell, Cathy Music/Art
Powell, Melissa Fourth Grade
Pugh, Ann Third Grade
Pugh, Megan First Grade
Rabren, Hannah Speech Pathologist
Sims, Angela Counselor
Smith, Shelley Kindergarten
Snider, Vanessa 6th grade/English Language Arts
Starnes, Lynn First Grade
Stoudemire, Traneshia Fifth Grade
Stroud, Allison Resource Specialist
Tucker, Jessica Fifth Grade
Walters, Claire First Grade
Watson, Jenny Preschool Director
Weed, Beth Third Grade
Weeks, Greeley Fourth Grade
Wiggins, Tammy Second Grade
Wilson, Nancy Fifth Grade
Woodall, Brittany Fifth Grade

Barrrow, Carolyn Cafeteria
Capps, Carrie Secretary
Davis, Karen Paraprofessional
Davis, Shanna Library Paraprofessional
Davis, Stephanie Paraprofessional
Furr, Amanda School Nurse
Ingram, Charlotte Technology Paraprofessional
Ingram, Katie Paraprofessional
Jones, Kathy Paraprofessional
Martin, Kristy School Nurse
McDaniel, Susan Cafeteria
Mikel, Amy Paraprofessional
Neal, Donna Custodian
Odom, Shena Cafeteria
Poole, Katie Physical Education Paraprofessional
Richardson, Bobby Food Service Manager
Ricks, Jane Preschool Paraprofessional
Spivey, Rita Cafeteria
Stallworth, Kenny Custodian
Strong, Cindee Preschool Paraprofessional
Wade, Theresa Paraprofessional
White Parker, Rose Paraprofessional
Wilkerson, Melinda Paraprofessional
Wytch, Wanda Bookkeeper

Man, Test
Shadow